In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 10,8% van de 21.754 gekeurde Renault Clio IV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 87% vaker voor dan gemiddeld (plek 314 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om vering en schokdempers, remmen en draagarmen / fuseekogels — vering en schokdempers komt 5,3× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Renault Clio IV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/clio-iv/
A-problemen
10,8%
n = 21.754 · 95%-BI 10,4 – 11,3%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Renault Clio IV
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 1.259 | 3,8% | 2,9 – 5,0% | 39,8% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 20.655 | 5,9% | 5,6 – 6,2% | 41,3% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 21.754 | 10,8% | 10,4 – 11,3% | 48,4% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 22.394 | 12,6% | 12,1 – 13,0% | 51,9% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 2.638 | 10,3% | 9,2 – 11,6% | 52,7% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Vering en schokdempers | 4,2% · n = 21.754 · 3,9 – 4,5% | 5,3× | |
| Remmen | 3,2% · n = 21.754 · 3,0 – 3,5% | 1,8× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 2,3% · n = 21.754 · 2,1 – 2,5% | 2,7× | |
| Uitlaat en emissie | 0,6% · n = 21.754 · 0,5 – 0,7% | 1,8× | |
| Roest aan draagconstructie | 0,5% · n = 21.754 · 0,4 – 0,6% | 7,6× | |
| Remleidingen | 0,4% · n = 21.754 · 0,3 – 0,5% | 3,8× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 21.754 · 0,2 – 0,4% | 0,6× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2013 – 2019
- RDW-typecode(s)
- R
- Handelsbenaming(en)
- CLIO
- Ingeschreven (typegroep)
- 32.089
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd

Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Clio IV: 10,8% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Renault Clio betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 10,8% van de gekeurde Renault Clio IV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Renault Clio IV vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Clio IV 87% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 314 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn vering en schokdempers, remmen, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Clio IV.




