Renault Clio V

2019 – 2026 · RDW-type RJA

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Renault Clio V
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 5–6 jaar (meestal bouwjaar 2019–2021) had 3,1% van de 7.913 gekeurde Renault Clio V’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 1,9% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 81% vaker voor dan gemiddeld (plek 312 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, gordels, stoelen en airbags en stuurinrichting — remmen komt 1,6× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Renault Clio V — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/clio-v/

A

A-problemen

3,1%

n = 7.913 · 95%-BI 2,8 – 3,6%

Landelijk, zelfde leeftijd

1,9%

n = 531.655 · 95%-BI 1,9 – 1,9%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Clio: 3,1% n = 7.913 95%-BI 2,8 – 3,6%
  • Renault Clio V
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
1,2% · n = 7.913 · 1,0 – 1,5%1,6×
Gordels, stoelen en airbags
0,9% · n = 7.913 · 0,7 – 1,2%2,1×
Stuurinrichting
0,5% · n = 7.913 · 0,3 – 0,6%3,8×
Draagarmen / fuseekogels
0,4% · n = 7.913 · 0,2 – 0,5%1,1×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2019 – 2026
RDW-typecode(s)
RJA
Handelsbenaming(en)
CLIO
Ingeschreven (typegroep)
35.633
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Foto: Renault Clio V
Foto: Vauxford · CC BY-SA 4.0
Bekijk andere Clio-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 5–6 jaar. Clio V: 3,1% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Renault Clio betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 5–6 jaar had 3,1% van de gekeurde Renault Clio V’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 1,9% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Renault Clio V vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Clio V 81% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 312 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 5–6 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2019–2021. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, gordels, stoelen en airbags, stuurinrichting. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Clio V.

Open checklist