In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 11,8% van de 3.276 gekeurde Nissan Qashqai I’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 58% vaker voor dan gemiddeld (plek 295 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om stuurinrichting, draagarmen / fuseekogels en remmen — stuurinrichting komt 8,3× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Nissan Qashqai I — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/nissan/qashqai-i/
A-problemen
11,8%
n = 3.276 · 95%-BI 10,8 – 13,0%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Nissan Qashqai I
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 1 | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 3.276 | 11,8% | 10,8 – 13,0% | 50,4% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 14.781 | 16,6% | 16,0 – 17,2% | 54,0% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 11.104 | 24,1% | 23,3 – 24,9% | 58,2% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Stuurinrichting | 6,2% · n = 3.276 · 5,4 – 7,1% | 8,3× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 4,9% · n = 3.276 · 4,2 – 5,7% | 3,8× | |
| Remmen | 1,3% · n = 3.276 · 1,0 – 1,8% | 0,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,4% · n = 3.276 · 0,2 – 0,6% | 0,9× | |
| Vering en schokdempers | 0,3% · n = 3.276 · 0,2 – 0,6% | 0,2× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2015
- RDW-typecode(s)
- J10
- Handelsbenaming(en)
- QASHQAI
- Ingeschreven (typegroep)
- 25.632
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Qashqai-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. Qashqai I: 11,8% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Nissan Qashqai betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 11,8% van de gekeurde Nissan Qashqai I’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Nissan Qashqai I vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Nissan Qashqai I 58% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 295 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn stuurinrichting, draagarmen / fuseekogels, remmen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Nissan Qashqai I.



