In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 5,7% van de 14.078 gekeurde Nissan Qashqai II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 15% vaker voor dan gemiddeld (plek 243 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers en stuurinrichting — draagarmen / fuseekogels komt 2,9× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Nissan Qashqai II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/nissan/qashqai-ii/
A-problemen
5,7%
n = 14.078 · 95%-BI 5,4 – 6,1%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Nissan Qashqai II
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 199 | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 6.330 | 1,4% | 1,1 – 1,7% | 24,1% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 14.692 | 3,1% | 2,8 – 3,4% | 31,5% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 14.078 | 5,7% | 5,4 – 6,1% | 36,1% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 7.647 | 9,2% | 8,5 – 9,8% | 41,0% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Draagarmen / fuseekogels | 2,5% · n = 14.078 · 2,2 – 2,7% | 2,9× | |
| Vering en schokdempers | 1,2% · n = 14.078 · 1,0 – 1,3% | 1,4× | |
| Stuurinrichting | 0,9% · n = 14.078 · 0,8 – 1,1% | 2,6× | |
| Remmen | 0,8% · n = 14.078 · 0,7 – 1,0% | 0,5× | |
| Uitlaat en emissie | 0,4% · n = 14.078 · 0,3 – 0,5% | 1,4× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,4% · n = 14.078 · 0,3 – 0,5% | 0,7× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2014 – 2022
- RDW-typecode(s)
- J11
- Handelsbenaming(en)
- QASHQAI
- Ingeschreven (typegroep)
- 54.191
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd

Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Qashqai II: 5,7% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Nissan Qashqai betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 5,7% van de gekeurde Nissan Qashqai II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Nissan Qashqai II vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Nissan Qashqai II 15% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 243 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers, stuurinrichting. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Nissan Qashqai II.



