Daihatsu Cuore (L276)

2007 – 2012 · RDW-type L27

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Daihatsu Cuore (L276)
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 13–15 jaar (meestal bouwjaar 2010–2013) had 5,2% van de 1.748 gekeurde Daihatsu Cuore (L276)’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 10,6% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 34% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 111 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, gordels, stoelen en airbags en uitlaat en emissie.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Daihatsu Cuore (L276) — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/daihatsu/cuore-l276/

A

A-problemen

5,2%

n = 1.748 · 95%-BI 4,3 – 6,3%

Landelijk, zelfde leeftijd

10,6%

n = 1.277.358 · 95%-BI 10,6 – 10,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Cuore: 5,2% n = 1.748 95%-BI 4,3 – 6,3%
  • Daihatsu Cuore (L276)
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
3,6% · n = 1.748 · 2,8 – 4,6%0,9×
Gordels, stoelen en airbags
0,6% · n = 1.748 · 0,4 – 1,1%1,2×
Uitlaat en emissie
0,3% · n = 1.748 · 0,2 – 0,7%0,8×
Draagarmen / fuseekogels
0,3% · n = 1.748 · 0,2 – 0,7%0,2×
Remleidingen
0,3% · n = 1.748 · 0,1 – 0,7%0,5×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2007 – 2012
RDW-typecode(s)
L27
Handelsbenaming(en)
CUORE
Ingeschreven (typegroep)
5.806
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Daihatsu Cuore (L276)Bekijk andere Cuore-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 13–15 jaar. Cuore (L276): 5,2% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Daihatsu Cuore betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 13–15 jaar had 5,2% van de gekeurde Daihatsu Cuore (L276)’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 10,6% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Daihatsu Cuore (L276) vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Daihatsu Cuore (L276) 34% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 111 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 13–15 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2010–2013. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, gordels, stoelen en airbags, uitlaat en emissie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Daihatsu Cuore (L276).

Open checklist