Mercedes-Benz C-Klasse S204

2007 – 2014 · RDW-type 204 K

Illustratie Mercedes-Benz C-Klasse S204
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 8,4% van de 1.296 gekeurde Mercedes-Benz C-Klasse S204’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 26% vaker voor dan gemiddeld (plek 260 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels en vering en schokdempers.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Mercedes-Benz C-Klasse S204 — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/mercedes-benz/c-klasse-s204/

A

A-problemen

8,4%

n = 1.296 · 95%-BI 7,0 – 10,0%

Landelijk, zelfde leeftijd

7,2%

n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem C: 8,4% n = 1.296 95%-BI 7,0 – 10,0%
  • Mercedes-Benz C-Klasse S204
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
3,3% · n = 1.296 · 2,5 – 4,4%1,2×
Draagarmen / fuseekogels
2,6% · n = 1.296 · 1,9 – 3,6%2,1×
Vering en schokdempers
0,7% · n = 1.296 · 0,4 – 1,3%0,5×
Uitlaat en emissie
0,5% · n = 1.296 · 0,3 – 1,1%1,3×
Wielen en wiellagers
0,5% · n = 1.296 · 0,2 – 1,0%4,1×
Roest aan draagconstructie
0,4% · n = 1.296 · 0,2 – 0,9%2,5×
Remleidingen
0,4% · n = 1.296 · 0,2 – 0,9%1,6×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2007 – 2014
RDW-typecode(s)
204 K
Handelsbenaming(en)
C
Ingeschreven (typegroep)
5.370
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Mercedes-Benz C-Klasse S204Bekijk andere C-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. C-Klasse S204: 8,4% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Mercedes-Benz C betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 8,4% van de gekeurde Mercedes-Benz C-Klasse S204’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Mercedes-Benz C-Klasse S204 vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Mercedes-Benz C-Klasse S204 26% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 260 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Mercedes-Benz C-Klasse S204.

Open checklist