Volkswagen Polo IV

2005 – 2010 · RDW-type 9N

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Volkswagen Polo IV
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 16+ jaar (meestal bouwjaar 2010 of ouder) had 13,8% van de 26.835 gekeurde Volkswagen Polo IV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 15,3% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 10% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 182 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers en roest aan draagconstructie.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Volkswagen Polo IV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/volkswagen/polo-iv/

A

A-problemen

13,8%

n = 26.835 · 95%-BI 13,4 – 14,3%

Landelijk, zelfde leeftijd

15,3%

n = 1.990.063 · 95%-BI 15,2 – 15,3%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Polo: 13,8% n = 26.835 95%-BI 13,4 – 14,3%
  • Volkswagen Polo IV
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
7,1% · n = 26.835 · 6,8 – 7,4%1,2×
Vering en schokdempers
2,3% · n = 26.835 · 2,2 – 2,5%0,9×
Roest aan draagconstructie
1,8% · n = 26.835 · 1,7 – 2,0%1,5×
Draagarmen / fuseekogels
1,3% · n = 26.835 · 1,1 – 1,4%0,5×
Stuurinrichting
1,1% · n = 26.835 · 1,0 – 1,2%0,7×
Uitlaat en emissie
1,0% · n = 26.835 · 0,9 – 1,1%1,2×
Gordels, stoelen en airbags
0,6% · n = 26.835 · 0,5 – 0,7%0,9×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2005 – 2010
RDW-typecode(s)
9N
Handelsbenaming(en)
POLO
Ingeschreven (typegroep)
20.434
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Volkswagen Polo IVBekijk andere Polo-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 16+ jaar. Polo IV: 13,8% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Volkswagen Polo betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 16+ jaar had 13,8% van de gekeurde Volkswagen Polo IV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 15,3% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Volkswagen Polo IV vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Volkswagen Polo IV 10% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 182 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 16+ jaar zijn dan meestal gebouwd in 2010 of ouder. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, roest aan draagconstructie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Volkswagen Polo IV.

Open checklist