In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 11,3% van de 1.870 gekeurde Volkswagen Passat B7’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 55% vaker voor dan gemiddeld (plek 294 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers en roest aan draagconstructie — draagarmen / fuseekogels komt 3,7× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Volkswagen Passat B7 — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/volkswagen/passat-b7/
A-problemen
11,3%
n = 1.870 · 95%-BI 9,9 – 12,8%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Volkswagen Passat B7
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 103 | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 1.870 | 11,3% | 9,9 – 12,8% | 40,3% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 6.980 | 16,4% | 15,5 – 17,2% | 44,4% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Draagarmen / fuseekogels | 4,7% · n = 1.870 · 3,8 – 5,8% | 3,7× | |
| Vering en schokdempers | 2,8% · n = 1.870 · 2,2 – 3,7% | 2,1× | |
| Roest aan draagconstructie | 1,9% · n = 1.870 · 1,3 – 2,6% | 12,4× | |
| Remmen | 1,3% · n = 1.870 · 0,9 – 1,9% | 0,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,5% · n = 1.870 · 0,3 – 1,0% | 1,3× | |
| Wielen en wiellagers | 0,5% · n = 1.870 · 0,3 – 1,0% | 4,7× | |
| Waarschuwingslampjes | 0,3% · n = 1.870 · 0,1 – 0,7% | 6,5× | |
| Uitlaat en emissie | 0,3% · n = 1.870 · 0,1 – 0,7% | 0,8× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2011 – 2014
- RDW-typecode(s)
- 3C
- Handelsbenaming(en)
- PASSAT
- Ingeschreven (typegroep)
- 13.853
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Passat-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. Passat B7: 11,3% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Volkswagen Passat betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 11,3% van de gekeurde Volkswagen Passat B7’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Volkswagen Passat B7 vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Volkswagen Passat B7 55% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 294 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers, roest aan draagconstructie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Volkswagen Passat B7.



