Volvo V70 III / XC70 II
2007 – 2017 · RDW-type B

In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 3,9% van de 4.266 gekeurde Volvo V70 III / XC70 II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 24% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 134 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om vering en schokdempers, uitlaat en emissie en remmen.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Volvo V70 III / XC70 II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/volvo/v70-iii-xc70-ii/
A-problemen
3,9%
n = 4.266 · 95%-BI 3,4 – 4,5%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Volvo V70 III / XC70 II
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 122 | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 4.266 | 3,9% | 3,4 – 4,5% | 30,6% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 4.208 | 6,4% | 5,7 – 7,2% | 40,2% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 8.773 | 7,5% | 6,9 – 8,0% | 47,6% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 10.419 | 11,7% | 11,1 – 12,4% | 52,0% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Vering en schokdempers | 1,1% · n = 4.266 · 0,8 – 1,5% | 1,4× | |
| Uitlaat en emissie | 0,9% · n = 4.266 · 0,7 – 1,2% | 2,9× | |
| Remmen | 0,9% · n = 4.266 · 0,6 – 1,2% | 0,5× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,2% · n = 4.266 · 0,1 – 0,4% | 0,2× | |
| Stuurinrichting | 0,2% · n = 4.266 · 0,1 – 0,4% | 0,6× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2017
- RDW-typecode(s)
- B
- Handelsbenaming(en)
- V70, XC70
- Ingeschreven (typegroep)
- 10.491
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere V70-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. V70 III / XC70 II: 3,9% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Volvo V70 betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 3,9% van de gekeurde Volvo V70 III / XC70 II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Volvo V70 III / XC70 II vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Volvo V70 III / XC70 II 24% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 134 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn vering en schokdempers, uitlaat en emissie, remmen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Volvo V70 III / XC70 II.



