Renault Mégane IV

2016 – 2025 · RDW-type RFB

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Renault Mégane IV
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 4,0% van de 3.373 gekeurde Renault Mégane IV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 22% vaker voor dan gemiddeld (plek 254 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels en remleidingen.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Renault Mégane IV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/megane-iv/

A

A-problemen

4,0%

n = 3.373 · 95%-BI 3,4 – 4,7%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Megane: 4,0% n = 3.373 95%-BI 3,4 – 4,7%
  • Renault Mégane IV
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
1,7% · n = 3.373 · 1,3 – 2,2%1,0×
Draagarmen / fuseekogels
1,3% · n = 3.373 · 1,0 – 1,7%1,5×
Remleidingen
0,3% · n = 3.373 · 0,2 – 0,5%2,9×
Gordels, stoelen en airbags
0,3% · n = 3.373 · 0,1 – 0,5%0,5×
Vering en schokdempers
0,2% · n = 3.373 · 0,1 – 0,5%0,3×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2016 – 2025
RDW-typecode(s)
RFB
Handelsbenaming(en)
MEGANE, MEGANE E-TECH
Ingeschreven (typegroep)
11.919
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Renault Mégane IVBekijk andere Megane-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Mégane IV: 4,0% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Renault Megane betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 4,0% van de gekeurde Renault Mégane IV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Renault Mégane IV vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Mégane IV 22% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 254 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, remleidingen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Mégane IV.

Open checklist