Renault Mégane III

2008 – 2016 · RDW-type Z

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Renault Mégane III
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 8,9% van de 1.774 gekeurde Renault Mégane III’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 51% vaker voor dan gemiddeld (plek 291 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers, gordels en stoelen en airbags — remmen komt 1,8× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Renault Mégane III — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/megane-iii/

A

A-problemen

8,9%

n = 1.774 · 95%-BI 7,6 – 10,3%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Megane: 8,9% n = 1.774 95%-BI 7,6 – 10,3%
  • Renault Mégane III
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
3,1% · n = 1.774 · 2,4 – 4,0%1,8×
Vering en schokdempers
2,6% · n = 1.774 · 1,9 – 3,4%3,2×
Gordels, stoelen en airbags
1,1% · n = 1.774 · 0,7 – 1,7%2,2×
Stuurinrichting
1,0% · n = 1.774 · 0,6 – 1,5%2,6×
Draagarmen / fuseekogels
0,7% · n = 1.774 · 0,4 – 1,2%0,8×
Uitlaat en emissie
0,6% · n = 1.774 · 0,3 – 1,0%1,8×
Remleidingen
0,5% · n = 1.774 · 0,3 – 1,0%5,0×
Wielen en wiellagers
0,5% · n = 1.774 · 0,2 – 0,9%5,3×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2008 – 2016
RDW-typecode(s)
Z
Handelsbenaming(en)
FLUENCE, MEGANE
Ingeschreven (typegroep)
9.311
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Renault Mégane IIIBekijk andere Megane-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Mégane III: 8,9% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Renault Megane betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 8,9% van de gekeurde Renault Mégane III’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Renault Mégane III vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Mégane III 51% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 291 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Mégane III.

Open checklist