Renault Kadjar

2015 – 2023 · RDW-type RFE

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Renault Kadjar
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 5,5% van de 4.699 gekeurde Renault Kadjar’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 12% vaker voor dan gemiddeld (plek 238 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers en remmen — draagarmen / fuseekogels komt 2,4× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Renault Kadjar — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/kadjar/

A

A-problemen

5,5%

n = 4.699 · 95%-BI 4,9 – 6,2%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Kadjar: 5,5% n = 4.699 95%-BI 4,9 – 6,2%
  • Renault Kadjar
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Draagarmen / fuseekogels
2,0% · n = 4.699 · 1,7 – 2,5%2,4×
Vering en schokdempers
1,6% · n = 4.699 · 1,3 – 2,0%2,0×
Remmen
0,8% · n = 4.699 · 0,6 – 1,1%0,5×
Stuurinrichting
0,8% · n = 4.699 · 0,6 – 1,1%2,2×
Gordels, stoelen en airbags
0,4% · n = 4.699 · 0,3 – 0,6%0,8×
Uitlaat en emissie
0,2% · n = 4.699 · 0,1 – 0,4%0,7×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2015 – 2023
RDW-typecode(s)
RFE
Handelsbenaming(en)
KADJAR
Ingeschreven (typegroep)
15.946
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Renault KadjarBekijk andere Kadjar-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Kadjar: 5,5% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Renault Kadjar betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 5,5% van de gekeurde Renault Kadjar’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Renault Kadjar vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Kadjar 12% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 238 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers, remmen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Kadjar.

Open checklist