Citroën C4 Cactus
2014 – 2021 · RDW-type 0

In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 4,5% van de 7.628 gekeurde Citroën C4 Cactus’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model ongeveer even vaak voor dan gemiddeld (plek 198 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels en uitlaat en emissie.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Citroën C4 Cactus — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/citroen/c4-cactus/
A-problemen
4,5%
n = 7.628 · 95%-BI 4,0 – 5,0%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Citroën C4 Cactus
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 9 | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 938 | 2,0% | 1,3 – 3,1% | 35,2% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 3.490 | 3,3% | 2,8 – 4,0% | 40,6% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 7.628 | 4,5% | 4,0 – 5,0% | 45,3% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 2.621 | 6,3% | 5,5 – 7,3% | 48,0% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 1,8% · n = 7.628 · 1,5 – 2,1% | 1,0× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 1,0% · n = 7.628 · 0,8 – 1,2% | 1,1× | |
| Uitlaat en emissie | 0,8% · n = 7.628 · 0,6 – 1,0% | 2,5× | |
| Vering en schokdempers | 0,3% · n = 7.628 · 0,2 – 0,5% | 0,4× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 7.628 · 0,2 – 0,4% | 0,6× | |
| Stuurinrichting | 0,3% · n = 7.628 · 0,2 – 0,4% | 0,8× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2014 – 2021
- RDW-typecode(s)
- 0
- Handelsbenaming(en)
- C4 CACTUS
- Ingeschreven (typegroep)
- 16.577
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere C4 Cactus-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. C4 Cactus: 4,5% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Citroën C4 Cactus betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 4,5% van de gekeurde Citroën C4 Cactus’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Citroën C4 Cactus vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Citroën C4 Cactus ongeveer even vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 198 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, uitlaat en emissie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Citroën C4 Cactus.



