Peugeot 206+
2009 – 2011 · RDW-type 2*****

In het kort
Bij 13–15 jaar (meestal bouwjaar 2010–2013) had 8,8% van de 3.953 gekeurde Peugeot 206+’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 10,6% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 25% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 130 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, stuurinrichting en draagarmen / fuseekogels.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Peugeot 206+ — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/peugeot/206-plus/
A-problemen
8,8%
n = 3.953 · 95%-BI 8,0 – 9,8%
Landelijk, zelfde leeftijd
10,6%
n = 1.277.358 · 95%-BI 10,6 – 10,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Peugeot 206+
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | — | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 3.953 | 8,8% | 8,0 – 9,8% | 54,8% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 2.644 | 10,1% | 9,0 – 11,3% | 56,0% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 2,8% · n = 3.953 · 2,3 – 3,3% | 0,7× | |
| Stuurinrichting | 2,5% · n = 3.953 · 2,0 – 3,0% | 2,0× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 1,8% · n = 3.953 · 1,5 – 2,3% | 0,9× | |
| Remleidingen | 0,7% · n = 3.953 · 0,5 – 1,0% | 1,2× | |
| Brandstofsysteem | 0,6% · n = 3.953 · 0,4 – 0,9% | 26,3× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,5% · n = 3.953 · 0,3 – 0,7% | 0,9× | |
| Uitlaat en emissie | 0,3% · n = 3.953 · 0,2 – 0,5% | 0,7× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2009 – 2011
- RDW-typecode(s)
- 2*****
- Handelsbenaming(en)
- 206+
- Ingeschreven (typegroep)
- 4.301
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere 206+-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 13–15 jaar. 206+: 8,8% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Peugeot 206+ betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 13–15 jaar had 8,8% van de gekeurde Peugeot 206+’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 10,6% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Peugeot 206+ vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Peugeot 206+ 25% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 130 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 13–15 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2010–2013. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, stuurinrichting, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Peugeot 206+.



