In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 2,1% van de 4.101 gekeurde Nissan Note II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 57% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 49 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, gordels, stoelen en airbags en wielen en wiellagers.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Nissan Note II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/nissan/note-ii/
A-problemen
2,1%
n = 4.101 · 95%-BI 1,7 – 2,6%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Nissan Note II
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 770 | 2,5% | 1,6 – 3,8% | 30,3% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 4.101 | 2,1% | 1,7 – 2,6% | 30,8% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 4.640 | 2,8% | 2,4 – 3,4% | 37,6% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 1,0% · n = 4.101 · 0,7 – 1,3% | 0,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,4% · n = 4.101 · 0,3 – 0,7% | 0,8× | |
| Wielen en wiellagers | 0,3% · n = 4.101 · 0,1 – 0,5% | 3,2× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,3% · n = 4.101 · 0,1 – 0,5% | 0,3× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2013 – 2017
- RDW-typecode(s)
- E12
- Handelsbenaming(en)
- NOTE
- Ingeschreven (typegroep)
- 9.683
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Note-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Note II: 2,1% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Nissan Note betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 2,1% van de gekeurde Nissan Note II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Nissan Note II vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Nissan Note II 57% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 49 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, gordels, stoelen en airbags, wielen en wiellagers. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Nissan Note II.



