MG ZS EV
2019 – 2025 · RDW-type ZS1

In het kort
Bij 5–6 jaar (meestal bouwjaar 2019–2021) had 2,4% van de 1.991 gekeurde MG ZS EV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 1,9% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 85% vaker voor dan gemiddeld (plek 313 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om stuurinrichting, remmen, gordels en stoelen en airbags — stuurinrichting komt 10,1× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). MG ZS EV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/mg/zs-ev/
A-problemen
2,4%
n = 1.991 · 95%-BI 1,8 – 3,1%
Landelijk, zelfde leeftijd
1,9%
n = 531.655 · 95%-BI 1,9 – 1,9%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- MG ZS EV
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 1.008 | 4,6% | 3,4 – 6,0% | 33,6% | 1,3% |
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 1.991 | 2,4% | 1,8 – 3,1% | 31,7% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | — | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Stuurinrichting | 1,2% · n = 1.991 · 0,8 – 1,8% | 10,1× | |
| Remmen | 0,4% · n = 1.991 · 0,2 – 0,8% | 0,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 1.991 · 0,1 – 0,7% | 0,7× | |
| Waarschuwingslampjes | 0,3% · n = 1.991 · 0,1 – 0,6% | 3,4× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,3% · n = 1.991 · 0,1 – 0,6% | 0,8× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2019 – 2025
- RDW-typecode(s)
- ZS1
- Handelsbenaming(en)
- ZS EV
- Ingeschreven (typegroep)
- 6.593
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Zs Ev-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 5–6 jaar. ZS EV: 2,4% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de MG Zs Ev betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 5–6 jaar had 2,4% van de gekeurde MG ZS EV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 1,9% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de MG ZS EV vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de MG ZS EV 85% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 313 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 5–6 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2019–2021. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn stuurinrichting, remmen, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze MG ZS EV.



