In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 7,7% van de 260 gekeurde Citroën C4 Picasso I’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 16% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 160 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen en uitlaat en emissie.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Citroën C4 Picasso I — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/citroen/c4-picasso-i/
A-problemen
7,7%
n = 260 · 95%-BI 5,0 – 11,6%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Citroën C4 Picasso I
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 260 | 7,7% | 5,0 – 11,6% | 41,9% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 3.021 | 9,2% | 8,3 – 10,3% | 48,7% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 3.560 | 12,4% | 11,3 – 13,5% | 53,9% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 1,9% · n = 260 · 0,8 – 4,4% | 0,7× | |
| Uitlaat en emissie | 1,9% · n = 260 · 0,8 – 4,4% | 4,5× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2014
- RDW-typecode(s)
- U
- Handelsbenaming(en)
- C4 PICASSO
- Ingeschreven (typegroep)
- 4.939
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere C4 Picasso-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. C4 Picasso I: 7,7% A-problemen.
Mazda Mazda3 (BL)2009–201315,7%Vergelijk C4 Picasso I vs Mazda3 (BL)
Volkswagen Scirocco III2008–20187,4%Vergelijk C4 Picasso I vs Scirocco III
Mercedes-Benz E-Klasse W212/S2122009–20249,4%Vergelijk C4 Picasso I vs E-Klasse W212/S212
Mercedes-Benz C-Klasse S2042007–20148,4%Vergelijk C4 Picasso I vs C-Klasse S204
Veelgestelde vragen
Is de Citroën C4 Picasso betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 7,7% van de gekeurde Citroën C4 Picasso I’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Citroën C4 Picasso I vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Citroën C4 Picasso I 16% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 160 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, uitlaat en emissie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Citroën C4 Picasso I.