Dacia Sandero II

2013 – 2022 · RDW-type SD

Illustratie Dacia Sandero II
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 5,8% van de 2.714 gekeurde Dacia Sandero II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 23% vaker voor dan gemiddeld (plek 256 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers en draagarmen / fuseekogels.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Dacia Sandero II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/dacia/sandero-ii/

A

A-problemen

5,8%

n = 2.714 · 95%-BI 5,0 – 6,8%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Sandero: 5,8% n = 2.714 95%-BI 5,0 – 6,8%
  • Dacia Sandero II
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
1,8% · n = 2.714 · 1,3 – 2,3%1,0×
Vering en schokdempers
1,3% · n = 2.714 · 1,0 – 1,8%1,7×
Draagarmen / fuseekogels
0,8% · n = 2.714 · 0,6 – 1,3%1,0×
Stuurinrichting
0,8% · n = 2.714 · 0,5 – 1,2%2,1×
Uitlaat en emissie
0,8% · n = 2.714 · 0,5 – 1,2%2,5×
Gordels, stoelen en airbags
0,6% · n = 2.714 · 0,3 – 0,9%1,1×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2013 – 2022
RDW-typecode(s)
SD
Handelsbenaming(en)
SANDERO
Ingeschreven (typegroep)
4.215
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Dacia Sandero IIBekijk andere Sandero-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Sandero II: 5,8% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Dacia Sandero betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 5,8% van de gekeurde Dacia Sandero II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Dacia Sandero II vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Dacia Sandero II 23% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 256 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Dacia Sandero II.

Open checklist