Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto
2005 – 2021 · RDW-type 199

In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 7,5% van de 1.966 gekeurde Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model ongeveer even vaak voor dan gemiddeld (plek 218 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om vering en schokdempers, remmen en stuurinrichting — vering en schokdempers komt 3,9× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/fiat/grande-punto-punto-evo-punto/
A-problemen
7,5%
n = 1.966 · 95%-BI 6,4 – 8,8%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 15 | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 1.025 | 7,8% | 6,3 – 9,6% | 49,4% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 1.966 | 7,5% | 6,4 – 8,8% | 51,7% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 3.431 | 12,1% | 11,1 – 13,3% | 50,2% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 7.512 | 11,7% | 11,0 – 12,4% | 51,5% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 14.411 | 13,3% | 12,8 – 13,9% | 54,6% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Vering en schokdempers | 3,1% · n = 1.966 · 2,4 – 4,0% | 3,9× | |
| Remmen | 2,1% · n = 1.966 · 1,5 – 2,8% | 1,2× | |
| Stuurinrichting | 1,6% · n = 1.966 · 1,1 – 2,2% | 4,4× | |
| Uitlaat en emissie | 0,5% · n = 1.966 · 0,2 – 0,9% | 1,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 1.966 · 0,1 – 0,7% | 0,6× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2005 – 2021
- RDW-typecode(s)
- 199
- Handelsbenaming(en)
- PUNTO
- Ingeschreven (typegroep)
- 8.348
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Punto-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Grande Punto / Punto Evo / Punto: 7,5% A-problemen.
Alfa Romeo MiTo2008–20196,4%Vergelijk Grande Punto / Punto Evo / Punto vs MiTo
Nissan Micra IV2010–201710,5%Vergelijk Grande Punto / Punto Evo / Punto vs Micra IV
Hyundai i20 II2014–20213,4%Vergelijk Grande Punto / Punto Evo / Punto vs i20 II
Renault Zoe2013–202518,9%Vergelijk Grande Punto / Punto Evo / Punto vs Zoe
Veelgestelde vragen
Is de Fiat Punto betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 7,5% van de gekeurde Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto ongeveer even vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 218 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn vering en schokdempers, remmen, stuurinrichting. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Fiat Grande Punto / Punto Evo / Punto.