Dacia Logan

2006 – 2022 · RDW-type SD

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Dacia Logan
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 5,5% van de 2.898 gekeurde Dacia Logan’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 30% vaker voor dan gemiddeld (plek 269 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, uitlaat en emissie en stuurinrichting.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Dacia Logan — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/dacia/logan/

A

A-problemen

5,5%

n = 2.898 · 95%-BI 4,7 – 6,4%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Logan: 5,5% n = 2.898 95%-BI 4,7 – 6,4%
  • Dacia Logan
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
2,4% · n = 2.898 · 1,9 – 3,1%1,4×
Uitlaat en emissie
1,0% · n = 2.898 · 0,7 – 1,4%3,2×
Stuurinrichting
0,8% · n = 2.898 · 0,6 – 1,2%2,3×
Gordels, stoelen en airbags
0,5% · n = 2.898 · 0,3 – 0,8%1,0×
Draagarmen / fuseekogels
0,4% · n = 2.898 · 0,2 – 0,7%0,5×
Vering en schokdempers
0,3% · n = 2.898 · 0,2 – 0,6%0,4×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2006 – 2022
RDW-typecode(s)
SD
Handelsbenaming(en)
LOGAN
Ingeschreven (typegroep)
2.992
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Dacia LoganBekijk andere Logan-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Logan: 5,5% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Dacia Logan betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 5,5% van de gekeurde Dacia Logan’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Dacia Logan vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Dacia Logan 30% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 269 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, uitlaat en emissie, stuurinrichting. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Dacia Logan.

Open checklist