Citroën C3 II

2009 – 2016 · RDW-type S, S*****

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Citroën C3 II
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 5,6% van de 6.749 gekeurde Citroën C3 II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 29% vaker voor dan gemiddeld (plek 267 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om stuurinrichting, remmen en vering en schokdempers — stuurinrichting komt 6,5× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Citroën C3 II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/citroen/c3-ii/

A

A-problemen

5,6%

n = 6.749 · 95%-BI 5,1 – 6,2%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem C3: 5,6% n = 6.749 95%-BI 5,1 – 6,2%
  • Citroën C3 II
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Stuurinrichting
2,3% · n = 6.749 · 2,0 – 2,7%6,5×
Remmen
1,7% · n = 6.749 · 1,4 – 2,0%0,9×
Vering en schokdempers
0,9% · n = 6.749 · 0,7 – 1,1%1,1×
Gordels, stoelen en airbags
0,4% · n = 6.749 · 0,3 – 0,6%0,8×
Uitlaat en emissie
0,3% · n = 6.749 · 0,2 – 0,5%1,1×
Draagarmen / fuseekogels
0,3% · n = 6.749 · 0,2 – 0,4%0,3×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2009 – 2016
RDW-typecode(s)
S, S*****
Handelsbenaming(en)
C3
Ingeschreven (typegroep)
19.501
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Citroën C3 IIBekijk andere C3-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. C3 II: 5,6% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Citroën C3 betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 5,6% van de gekeurde Citroën C3 II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Citroën C3 II vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Citroën C3 II 29% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 267 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn stuurinrichting, remmen, vering en schokdempers. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Citroën C3 II.

Open checklist