In het kort
Bij 7–8 jaar (meestal bouwjaar 2017–2019) had 2,4% van de 1.298 gekeurde Volvo V60 II / S60 III’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 3,1% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 53% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 53 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om waarschuwingslampjes, draagarmen / fuseekogels, gordels en stoelen en airbags — waarschuwingslampjes komt 9,7× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Volvo V60 II / S60 III — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/volvo/v60-ii-s60-iii/
A-problemen
2,4%
n = 1.298 · 95%-BI 1,7 – 3,4%
Landelijk, zelfde leeftijd
3,1%
n = 884.744 · 95%-BI 3,1 – 3,1%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Volvo V60 II / S60 III
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 3.676 | 0,4% | 0,2 – 0,7% | 15,6% | 1,3% |
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 5.716 | 0,8% | 0,6 – 1,1% | 18,4% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 1.298 | 2,4% | 1,7 – 3,4% | 24,3% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | — | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Waarschuwingslampjes | 0,6% · n = 1.298 · 0,3 – 1,2% | 9,7× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,5% · n = 1.298 · 0,3 – 1,1% | 1,1× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,5% · n = 1.298 · 0,2 – 1,0% | 0,9× | |
| Remmen | 0,4% · n = 1.298 · 0,2 – 0,9% | 0,3× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2018 – 2026
- RDW-typecode(s)
- Z
- Handelsbenaming(en)
- S60, V60
- Ingeschreven (typegroep)
- 14.280
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere V60-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 7–8 jaar. V60 II / S60 III: 2,4% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Volvo V60 betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 7–8 jaar had 2,4% van de gekeurde Volvo V60 II / S60 III’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 3,1% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Volvo V60 II / S60 III vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Volvo V60 II / S60 III 53% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 53 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 7–8 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2017–2019. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn waarschuwingslampjes, draagarmen / fuseekogels, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Volvo V60 II / S60 III.



