Volkswagen Jetta V
2005 – 2014 · RDW-type 1KM

In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 17,0% van de 1.099 gekeurde Volkswagen Jetta V’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 44% vaker voor dan gemiddeld (plek 285 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers en draagarmen / fuseekogels — remmen komt 2,3× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Volkswagen Jetta V — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/volkswagen/jetta-v/
A-problemen
17,0%
n = 1.099 · 95%-BI 14,9 – 19,4%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Volkswagen Jetta V
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 5 | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 1.099 | 17,0% | 14,9 – 19,4% | 44,8% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 1.348 | 15,7% | 13,8 – 17,7% | 42,3% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 1.910 | 17,9% | 16,2 – 19,6% | 49,7% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 6,6% · n = 1.099 · 5,3 – 8,3% | 2,3× | |
| Vering en schokdempers | 6,4% · n = 1.099 · 5,1 – 8,0% | 4,6× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 3,5% · n = 1.099 · 2,5 – 4,7% | 2,7× | |
| Roest aan draagconstructie | 1,1% · n = 1.099 · 0,6 – 1,9% | 7,2× | |
| Uitlaat en emissie | 1,0% · n = 1.099 · 0,6 – 1,8% | 2,3× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2005 – 2014
- RDW-typecode(s)
- 1KM
- Handelsbenaming(en)
- JETTA
- Ingeschreven (typegroep)
- 571
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Jetta-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. Jetta V: 17,0% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Volkswagen Jetta betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 17,0% van de gekeurde Volkswagen Jetta V’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Volkswagen Jetta V vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Volkswagen Jetta V 44% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 285 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Volkswagen Jetta V.



