In het kort
Bij 13–15 jaar (meestal bouwjaar 2010–2013) had 5,6% van de 1.337 gekeurde Toyota Auris I’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 10,6% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 40% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 89 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers en remleidingen.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Toyota Auris I — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/toyota/auris-i/
A-problemen
5,6%
n = 1.337 · 95%-BI 4,5 – 7,0%
Landelijk, zelfde leeftijd
10,6%
n = 1.277.358 · 95%-BI 10,6 – 10,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Toyota Auris I
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 8 | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 1.337 | 5,6% | 4,5 – 7,0% | 44,6% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 7.021 | 9,3% | 8,7 – 10,0% | 49,4% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 2,8% · n = 1.337 · 2,0 – 3,8% | 0,7× | |
| Vering en schokdempers | 1,3% · n = 1.337 · 0,8 – 2,0% | 0,6× | |
| Remleidingen | 0,5% · n = 1.337 · 0,3 – 1,1% | 0,9× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,4% · n = 1.337 · 0,2 – 1,0% | 0,9× | |
| Stuurinrichting | 0,4% · n = 1.337 · 0,2 – 1,0% | 0,4× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2012
- RDW-typecode(s)
- E15UT(A)
- Handelsbenaming(en)
- AURIS
- Ingeschreven (typegroep)
- 7.095
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Auris-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 13–15 jaar. Auris I: 5,6% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Toyota Auris betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 13–15 jaar had 5,6% van de gekeurde Toyota Auris I’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 10,6% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Toyota Auris I vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Toyota Auris I 40% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 89 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 13–15 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2010–2013. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, remleidingen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Toyota Auris I.



