Škoda Rapid
2012 – 2021 · RDW-type NH

In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 2,9% van de 2.065 gekeurde Škoda Rapid’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 40% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 90 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels, gordels en stoelen en airbags.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Škoda Rapid — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/skoda/rapid/
A-problemen
2,9%
n = 2.065 · 95%-BI 2,3 – 3,7%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Škoda Rapid
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 1 | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 34 | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 1.902 | 2,2% | 1,6 – 2,9% | 31,1% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 2.065 | 2,9% | 2,3 – 3,7% | 32,3% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 2.022 | 3,9% | 3,1 – 4,8% | 37,6% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 164 | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 1,6% · n = 2.065 · 1,1 – 2,2% | 0,9× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,4% · n = 2.065 · 0,2 – 0,8% | 0,5× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 2.065 · 0,1 – 0,6% | 0,6× | |
| Uitlaat en emissie | 0,2% · n = 2.065 · 0,1 – 0,6% | 0,8× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2012 – 2021
- RDW-typecode(s)
- NH
- Handelsbenaming(en)
- RAPID
- Ingeschreven (typegroep)
- 6.795
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Rapid-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. Rapid: 2,9% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Škoda Rapid betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 2,9% van de gekeurde Škoda Rapid’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Škoda Rapid vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Škoda Rapid 40% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 90 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Škoda Rapid.



