In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 15,4% van de 5.910 gekeurde Renault Twingo II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 64% vaker voor dan gemiddeld (plek 302 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om vering en schokdempers, stuurinrichting en remmen — vering en schokdempers komt 4,0× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Renault Twingo II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/twingo-ii/
A-problemen
15,4%
n = 5.910 · 95%-BI 14,5 – 16,3%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Renault Twingo II
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 32 | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 5.910 | 15,4% | 14,5 – 16,3% | 49,4% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 36.416 | 19,3% | 18,9 – 19,7% | 54,9% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 17.796 | 19,8% | 19,2 – 20,4% | 55,1% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Vering en schokdempers | 5,5% · n = 5.910 · 5,0 – 6,1% | 4,0× | |
| Stuurinrichting | 3,9% · n = 5.910 · 3,5 – 4,5% | 5,2× | |
| Remmen | 3,2% · n = 5.910 · 2,8 – 3,7% | 1,1× | |
| Remleidingen | 3,1% · n = 5.910 · 2,7 – 3,6% | 12,9× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 1,2% · n = 5.910 · 0,9 – 1,5% | 0,9× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,5% · n = 5.910 · 0,3 – 0,7% | 1,2× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2014
- RDW-typecode(s)
- N
- Handelsbenaming(en)
- TWINGO, WIND
- Ingeschreven (typegroep)
- 28.582
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Twingo-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. Twingo II: 15,4% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Renault Twingo betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 15,4% van de gekeurde Renault Twingo II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Renault Twingo II vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Twingo II 64% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 302 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn vering en schokdempers, stuurinrichting, remmen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Twingo II.



