Renault Captur II

2019 – 2026 · RDW-type RJB

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Renault Captur II
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 5–6 jaar (meestal bouwjaar 2019–2021) had 1,7% van de 7.867 gekeurde Renault Captur II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 1,9% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 9% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 184 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels, gordels en stoelen en airbags.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Renault Captur II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/renault/captur-ii/

A

A-problemen

1,7%

n = 7.867 · 95%-BI 1,5 – 2,0%

Landelijk, zelfde leeftijd

1,9%

n = 531.655 · 95%-BI 1,9 – 1,9%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem Captur: 1,7% n = 7.867 95%-BI 1,5 – 2,0%
  • Renault Captur II
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
0,7% · n = 7.867 · 0,5 – 0,9%1,0×
Draagarmen / fuseekogels
0,3% · n = 7.867 · 0,2 – 0,5%1,0×
Gordels, stoelen en airbags
0,3% · n = 7.867 · 0,2 – 0,4%0,6×
Stuurinrichting
0,2% · n = 7.867 · 0,1 – 0,3%1,8×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2019 – 2026
RDW-typecode(s)
RJB
Handelsbenaming(en)
CAPTUR
Ingeschreven (typegroep)
35.731
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Foto: Renault Captur II
Foto: Alexander-93 · CC BY-SA 4.0
Bekijk andere Captur-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 5–6 jaar. Captur II: 1,7% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Renault Captur betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 5–6 jaar had 1,7% van de gekeurde Renault Captur II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 1,9% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Renault Captur II vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Renault Captur II 9% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 184 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 5–6 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2019–2021. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Renault Captur II.

Open checklist