In het kort
Bij 13–15 jaar (meestal bouwjaar 2010–2013) had 16,6% van de 2.220 gekeurde Mitsubishi Outlander II’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 10,6% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 36% vaker voor dan gemiddeld (plek 277 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om stuurinrichting, remmen en draagarmen / fuseekogels — stuurinrichting komt 6,4× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Mitsubishi Outlander II — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/mitsubishi/outlander-ii/
A-problemen
16,6%
n = 2.220 · 95%-BI 15,1 – 18,2%
Landelijk, zelfde leeftijd
10,6%
n = 1.277.358 · 95%-BI 10,6 – 10,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Mitsubishi Outlander II
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 20 | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 2.220 | 16,6% | 15,1 – 18,2% | 50,8% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 1.775 | 18,1% | 16,4 – 20,0% | 56,7% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Stuurinrichting | 7,8% · n = 2.220 · 6,7 – 9,0% | 6,4× | |
| Remmen | 5,7% · n = 2.220 · 4,8 – 6,8% | 1,4× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 2,4% · n = 2.220 · 1,9 – 3,2% | 1,2× | |
| Vering en schokdempers | 1,0% · n = 2.220 · 0,7 – 1,5% | 0,4× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,6% · n = 2.220 · 0,3 – 1,0% | 1,2× | |
| Remleidingen | 0,5% · n = 2.220 · 0,3 – 0,9% | 0,8× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2008 – 2012
- RDW-typecode(s)
- CW0
- Handelsbenaming(en)
- OUTLANDER
- Ingeschreven (typegroep)
- 12.413
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Outlander-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 13–15 jaar. Outlander II: 16,6% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Mitsubishi Outlander betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 13–15 jaar had 16,6% van de gekeurde Mitsubishi Outlander II’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 10,6% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Mitsubishi Outlander II vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Mitsubishi Outlander II 36% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 277 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 13–15 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2010–2013. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn stuurinrichting, remmen, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Mitsubishi Outlander II.



