In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 8,2% van de 2.914 gekeurde Mercedes-Benz GLC X253’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 62% vaker voor dan gemiddeld (plek 299 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers, gordels en stoelen en airbags — draagarmen / fuseekogels komt 7,6× zo vaak voor als bij vergelijkbare auto’s.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Mercedes-Benz GLC X253 — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/mercedes-benz/glc-x253/
A-problemen
8,2%
n = 2.914 · 95%-BI 7,2 – 9,2%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Mercedes-Benz GLC X253
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 1.466 | 1,0% | 0,6 – 1,7% | 16,0% | 1,3% |
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 2.602 | 2,0% | 1,5 – 2,6% | 18,0% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 4.725 | 5,6% | 5,0 – 6,3% | 22,7% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 2.914 | 8,2% | 7,2 – 9,2% | 27,0% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 41 | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Draagarmen / fuseekogels | 6,6% · n = 2.914 · 5,7 – 7,5% | 7,6× | |
| Vering en schokdempers | 0,6% · n = 2.914 · 0,4 – 1,0% | 0,8× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,4% · n = 2.914 · 0,2 – 0,7% | 0,7× | |
| Uitlaat en emissie | 0,3% · n = 2.914 · 0,1 – 0,5% | 0,9× | |
| Lekkages | 0,2% · n = 2.914 · 0,1 – 0,4% | 8,3× | |
| Remmen | 0,2% · n = 2.914 · 0,1 – 0,4% | 0,1× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2015 – 2025
- RDW-typecode(s)
- 204 X
- Handelsbenaming(en)
- GLC
- Ingeschreven (typegroep)
- 4.110
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Glc-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. GLC X253: 8,2% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Mercedes-Benz Glc betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 8,2% van de gekeurde Mercedes-Benz GLC X253’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Mercedes-Benz GLC X253 vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Mercedes-Benz GLC X253 62% vaker voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 299 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn draagarmen / fuseekogels, vering en schokdempers, gordels, stoelen en airbags. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Mercedes-Benz GLC X253.


