In het kort
Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 2,8% van de 3.862 gekeurde Mercedes-Benz CLA C117’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 48% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 66 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, vering en schokdempers en remleidingen.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Mercedes-Benz CLA C117 — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/mercedes-benz/cla-c117/
A-problemen
2,8%
n = 3.862 · 95%-BI 2,4 – 3,4%
Landelijk, zelfde leeftijd
4,7%
n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Mercedes-Benz CLA C117
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 466 | 0,9% | 0,3 – 2,2% | 21,5% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 3.062 | 1,8% | 1,4 – 2,3% | 24,7% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 3.862 | 2,8% | 2,4 – 3,4% | 26,0% | 4,7% |
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 2.652 | 3,1% | 2,5 – 3,9% | 27,6% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 334 | 4,8% | 3,0 – 7,6% | 30,2% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 0,8% · n = 3.862 · 0,5 – 1,1% | 0,4× | |
| Vering en schokdempers | 0,6% · n = 3.862 · 0,4 – 0,9% | 0,7× | |
| Remleidingen | 0,5% · n = 3.862 · 0,4 – 0,8% | 5,3× | |
| Waarschuwingslampjes | 0,2% · n = 3.862 · 0,1 – 0,4% | 6,0× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,2% · n = 3.862 · 0,1 – 0,4% | 0,3× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2013 – 2019
- RDW-typecode(s)
- 245 G
- Handelsbenaming(en)
- CLA
- Ingeschreven (typegroep)
- 2.297
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Cla-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. CLA C117: 2,8% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Mercedes-Benz Cla betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 2,8% van de gekeurde Mercedes-Benz CLA C117’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Mercedes-Benz CLA C117 vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Mercedes-Benz CLA C117 48% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 66 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, vering en schokdempers, remleidingen. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Mercedes-Benz CLA C117.



