In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 5,5% van de 1.040 gekeurde Ford Mondeo IV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 26% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 126 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, uitlaat en emissie en stuurinrichting.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Ford Mondeo IV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/ford/mondeo-iv/
A-problemen
5,5%
n = 1.040 · 95%-BI 4,3 – 7,0%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Ford Mondeo IV
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | 10 | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 1.040 | 5,5% | 4,3 – 7,0% | 44,1% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 2.997 | 6,9% | 6,0 – 7,8% | 48,9% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 4.549 | 11,8% | 10,9 – 12,8% | 51,7% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 1,5% · n = 1.040 · 0,9 – 2,5% | 0,5× | |
| Uitlaat en emissie | 1,3% · n = 1.040 · 0,8 – 2,2% | 3,2× | |
| Stuurinrichting | 1,0% · n = 1.040 · 0,5 – 1,8% | 1,3× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,9% · n = 1.040 · 0,5 – 1,6% | 0,7× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2007 – 2014
- RDW-typecode(s)
- BA7
- Handelsbenaming(en)
- MONDEO
- Ingeschreven (typegroep)
- 5.840
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd
Bekijk andere Mondeo-generaties Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. Mondeo IV: 5,5% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Ford Mondeo betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 5,5% van de gekeurde Ford Mondeo IV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Ford Mondeo IV vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Ford Mondeo IV 26% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 126 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, uitlaat en emissie, stuurinrichting. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Ford Mondeo IV.



