In het kort
Bij 7–8 jaar (meestal bouwjaar 2017–2019) had 2,0% van de 3.067 gekeurde Ford Focus IV’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 3,1% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 19% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 150 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, uitlaat en emissie en draagarmen / fuseekogels.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Ford Focus IV — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/ford/focus-iv/
A-problemen
2,0%
n = 3.067 · 95%-BI 1,5 – 2,5%
Landelijk, zelfde leeftijd
3,1%
n = 884.744 · 95%-BI 3,1 – 3,1%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Ford Focus IV
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | 5.704 | 1,2% | 0,9 – 1,5% | 23,0% | 1,3% |
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | 10.180 | 1,6% | 1,4 – 1,9% | 27,5% | 1,9% |
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | 3.067 | 2,0% | 1,5 – 2,5% | 31,8% | 3,1% |
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | — | onvoldoende | 7,2% | ||
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | — | onvoldoende | 10,6% | ||
| 16+ jaar | 2010 of ouder | — | onvoldoende | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 0,6% · n = 3.067 · 0,4 – 1,0% | 0,5× | |
| Uitlaat en emissie | 0,6% · n = 3.067 · 0,3 – 0,9% | 2,7× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,3% · n = 3.067 · 0,2 – 0,6% | 0,7× | |
| Gordels, stoelen en airbags | 0,3% · n = 3.067 · 0,2 – 0,6% | 0,6× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2018 – 2026
- RDW-typecode(s)
- DEH
- Handelsbenaming(en)
- FOCUS
- Ingeschreven (typegroep)
- 46.107
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd

Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 7–8 jaar. Focus IV: 2,0% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Ford Focus betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 7–8 jaar had 2,0% van de gekeurde Ford Focus IV’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 3,1% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Ford Focus IV vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Ford Focus IV 19% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 150 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 7–8 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2017–2019. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, uitlaat en emissie, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Ford Focus IV.




