Ford C-MAX II / Grand C-MAX

2010 – 2020 · RDW-type DXA

← Vorige generatieVolgende generatie →
Illustratie Ford C-MAX II / Grand C-MAX
Illustratie (AI-gegenereerd)

In het kort

Bij 9–10 jaar (meestal bouwjaar 2015–2017) had 3,1% van de 4.810 gekeurde Ford C-MAX II / Grand C-MAX’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 4,7% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 48% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 64 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, draagarmen / fuseekogels en uitlaat en emissie.

Bekijk de ranglijst
Citeer deze cijfers

CarXray.nl (2026). Ford C-MAX II / Grand C-MAX — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/ford/c-max-ii-grand-c-max/

A

A-problemen

3,1%

n = 4.810 · 95%-BI 2,6 – 3,6%

Landelijk, zelfde leeftijd

4,7%

n = 877.805 · 95%-BI 4,6 – 4,7%

Gebreken bij de APK per leeftijd

Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 Onvoldoende data n < 200 0%5%10%15%20%25% 3–45–67–89–1011–1213–1516+ Leeftijd (jaar) Aandeel auto’s met een A-probleem C-Max: 3,1% n = 4.810 95%-BI 2,6 – 3,6%
  • Ford C-MAX II / Grand C-MAX
  • Landelijk, zelfde leeftijd
  • 95%-betrouwbaarheidsinterval
Venster: okt 2025 – sep 2026 · Bijgewerkt: 16 okt 2026

Zwakke plekken

Wat je bij deze generatie extra controleert.

AandachtspuntAandeel · steekproef · 95%-BIT.o.v. dezelfde klasse
Remmen
1,2% · n = 4.810 · 0,9 – 1,5%0,7×
Draagarmen / fuseekogels
0,6% · n = 4.810 · 0,4 – 0,9%0,7×
Uitlaat en emissie
0,5% · n = 4.810 · 0,3 – 0,7%1,5×
Gordels, stoelen en airbags
0,3% · n = 4.810 · 0,2 – 0,5%0,6×
Waarschuwingslampjes
0,2% · n = 4.810 · 0,1 – 0,4%5,4×
BI = 95%-betrouwbaarheidsinterval

Openstaande terugroepacties

Controleer de status van deze specifieke auto.

Over deze generatie

Productiejaren
2010 – 2020
RDW-typecode(s)
DXA
Handelsbenaming(en)
C-MAX
Ingeschreven (typegroep)
20.226
Generatiegrens
Concept, wordt gecontroleerd
Illustratie Ford C-MAX II / Grand C-MAXBekijk andere C-Max-generaties

Vergelijkbare modellen

Zelfde type auto en bouwperiode, bij 9–10 jaar. C-MAX II / Grand C-MAX: 3,1% A-problemen.

Veelgestelde vragen

Is de Ford C-Max betrouwbaar?

De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 9–10 jaar had 3,1% van de gekeurde Ford C-MAX II / Grand C-MAX’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 4,7% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.

Hoe scoort de Ford C-MAX II / Grand C-MAX vergeleken met andere auto’s?

Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Ford C-MAX II / Grand C-MAX 48% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 64 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.

Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?

De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 9–10 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2015–2017. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.

Wat zijn de meest voorkomende problemen?

De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, draagarmen / fuseekogels, uitlaat en emissie. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.

Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging

Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Ford C-MAX II / Grand C-MAX.

Open checklist