In het kort
Bij 11–12 jaar (meestal bouwjaar 2013–2015) had 5,5% van de 6.114 gekeurde Citroën C1 I’s ten minste één A-probleem bij de APK, tegen 7,2% bij alle auto’s van dezelfde leeftijd. Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij dit model 13% minder vaak voor dan gemiddeld (plek 172 van 328 in de ranglijst). Het vaakst gaat het om remmen, remleidingen en draagarmen / fuseekogels.
Citeer deze cijfers
CarXray.nl (2026). Citroën C1 I — APK-gebreken per leeftijd. Op basis van RDW Open Data, okt 2025 – sep 2026. https://carxray.nl/nl/modellen/citroen/c1-i/
A-problemen
5,5%
n = 6.114 · 95%-BI 5,0 – 6,1%
Landelijk, zelfde leeftijd
7,2%
n = 782.549 · 95%-BI 7,1 – 7,2%
Gebreken bij de APK per leeftijd
- Citroën C1 I
- Landelijk, zelfde leeftijd
- 95%-betrouwbaarheidsinterval
| Leeftijd | Bouwjaar (ca.) | n | A-problemen | 95%-BI | Alle gebreken | Landelijk A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 – 4 jaar | 2021–2023 | — | onvoldoende | 1,3% | ||
| 5 – 6 jaar | 2019–2021 | — | onvoldoende | 1,9% | ||
| 7 – 8 jaar | 2017–2019 | — | onvoldoende | 3,1% | ||
| 9 – 10 jaar | 2015–2017 | — | onvoldoende | 4,7% | ||
| 11 – 12 jaar | 2013–2015 | 6.114 | 5,5% | 5,0 – 6,1% | 47,8% | 7,2% |
| 13 – 15 jaar | 2010–2013 | 33.954 | 8,7% | 8,4 – 9,0% | 52,4% | 10,6% |
| 16+ jaar | 2010 of ouder | 33.599 | 14,0% | 13,6 – 14,3% | 56,6% | 15,3% |
Zwakke plekken
Wat je bij deze generatie extra controleert.
| Aandachtspunt | Aandeel · steekproef · 95%-BI | T.o.v. dezelfde klasse | |
|---|---|---|---|
| Remmen | 3,9% · n = 6.114 · 3,4 – 4,4% | 1,4× | |
| Remleidingen | 0,9% · n = 6.114 · 0,7 – 1,2% | 3,7× | |
| Draagarmen / fuseekogels | 0,2% · n = 6.114 · 0,1 – 0,4% | 0,2× | |
| Wielen en wiellagers | 0,2% · n = 6.114 · 0,1 – 0,4% | 1,9× |
Openstaande terugroepacties
Controleer de status van deze specifieke auto.
Over deze generatie
- Productiejaren
- 2005 – 2013
- RDW-typecode(s)
- P, P*****
- Handelsbenaming(en)
- C1
- Ingeschreven (typegroep)
- 48.764
- Generatiegrens
- Concept, wordt gecontroleerd

Vergelijkbare modellen
Zelfde type auto en bouwperiode, bij 11–12 jaar. C1 I: 5,5% A-problemen.
Veelgestelde vragen
Is de Citroën C1 betrouwbaar?
De APK zegt iets over gebreken, niet over pech. Bij 11–12 jaar had 5,5% van de gekeurde Citroën C1 I’s ten minste één A-probleem (structuur, veiligheid of dure techniek), tegen 7,2% landelijk bij dezelfde leeftijd. Onderhoud van de specifieke auto weegt zwaarder dan het model.
Hoe scoort de Citroën C1 I vergeleken met andere auto’s?
Over alle leeftijden samen komt een A-probleem bij de Citroën C1 I 13% minder vaak voor dan bij auto’s van dezelfde leeftijd. Daarmee staat hij op plek 172 van 328 modellen in de CarXray-ranglijst.
Over welke bouwjaren gaan deze cijfers?
De keuringen zijn van 2025-10 tot en met 2026-09. Auto’s van 11–12 jaar zijn dan meestal gebouwd in 2013–2015. In de datatabel staat het bouwjaar per leeftijdsklasse.
Wat zijn de meest voorkomende problemen?
De meest voorkomende A-problemen bij de APK zijn remmen, remleidingen, draagarmen / fuseekogels. Bekijk de zwakke plekken hierboven en neem ze mee in je checklist.
Neem deze inzichten mee naar de bezichtiging
Gebruik onze checklist en let op de belangrijkste aandachtspunten voor deze Citroën C1 I.




